Στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Γ΄ εθνικής φιγουράρει από σήμερα η Αναγέννηση Άρτας επικρατώντας του Βατανιακού με 3 - 1.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο με τις δύο ομάδες να μην ρισκάρουν και να δίνουν μεγαλύτερη βάση στην αμυντική τους θωράκιση.

Η Αναγέννηση μπήκε δυνατά στην επανάληψη και άνοιξε το σκορ στο 50΄ με σουτ του Δημουλιά  από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Το 2 – 0 ήρθε πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 55΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 76΄ με τον Μηλιόρδο.

Στο 80΄ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργίου, ο Γούλας με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 3 – 1.

Αναγέννηση Άρτας: Μπαντής, Ηλίας, Παπαβασιλείου, Χρηστογιάννης, Σιδέρης (46΄ Λαζαρίδης, λ.τρ. 71΄ Κολιούλης), Μάρκος, Γούλας, Νικοπολίδης (46΄ Τάσσος), Σιδηρόπουλος, Γεωργίου, Δημουλιάς.

Βατανιακός: Τζήμας (73΄ Παπαϊτης) Τάχος, Καραγιάννης, Παναγιωτίδης, Πιριτζάους, Σκούρτι, Κάρτσαμπας, Μποστάντλι (61΄ Κυπαρίσσης), Δαδάκος, Ποτουρίδης, Βραχνός (67΄ Μηλιόρδος).