Εξακόσια εννέα μέλη της Ν.Δ. Άρτας εξέλεξαν την περασμένη Παρασκευή τον νέο Πρόεδρο και τα νέα μέλη της τοπικής νέας ΝΟΔΕ (Νομαρχιακή Διοικούσα Επιτροπή) αλλά και τους Συνέδρους.
Πιο συγκεκριμένα τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΑΡΤΑΣΕγγεγραμμένοι: 578, ψήφισαν: 432
ΔΗΜ.Τ.Ο. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΚΟΥΦΑ Εγγεγραμμένοι: 122, ψήφισαν: 95
ΔΗΜ.Τ.Ο. ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ Εγγεγραμμένοι: 59, ψήφισαν: 45.
ΔΗΜ.Τ.Ο. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ Εγγεγραμμένοι: 40, ψήφισαν: 37

Σύνολα: Εγγεγραμμένοι: 799, ψήφισαν: 609 (76,2%)λευκά - άκυρα 0

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ

ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου 589 ψήφοι (εκλέγεται – μοναδικός υποψήφιος)

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Εκλέγονται

1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου (112+24+17+25)178
2. ΚΕΦΑΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κωνσταντίνου (130+35+3+1)169
3. ΚΕΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου (87+42+5+7) 141
4. ΓΚΙΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου (64+27+15+23) 129
5. ΠΑΝΕΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου (115+8+3+0)126
6. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Κωνσταντίνου (91+10+18+3) 122
7. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Γρηγορίου (99+10+3+4) 116
8. ΧΡΟΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Χρήστου (82+8+14+8) 112
9. ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Οδυσσέα(60+41+1+2) 104

Επιλαχόντες

10. ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αλεξάνδρου (56+17+18+6) 97
11. ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Αποστόλου (69+15+5+4) 93
12. ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου (67+3+1+5) 76
13. ΜΠΟΥΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του Στεφάνου (41+20+7+2) 70
14. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΥΛΟΣ του Βασιλείου (26+0+27+5) 58

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΡΤΑΣ

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΑΡΤΑΣ Εγγεγραμμένοι: 578, ψήφισαν: 432
ΔΗΜ.Τ.Ο. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΚΟΥΦΑ Εγγεγραμμένοι: 122, ψήφισαν: 95
ΔΗΜ.Τ.Ο. ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ Εγγεγραμμένοι: 59, ψήφισαν: 45.
ΔΗΜ.Τ.Ο. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ Εγγεγραμμένοι: 40, ψήφισαν: 37

Σύνολα: Εγγεγραμμένοι: 799, ψήφισαν: 609 (76,2%) λευκά - άκυρα 6

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΣΥΝΕΔΡΩΝ

Εκλέγονται

ΣΠΥΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου (181+14+8+19) 222
ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Χρήστου (46+58+8+4) 116
ΧΑΣΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ηλία (75+16+1+2) 94
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου (66+11+6+9) 92
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Κωνσταντίνου (69+6+6+3) 84
ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Γεωργίου (20+18+45+0) 83
ΧΡΟΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Χρήστου (59+6+6+8) 79
ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου (45+5+1+11) 62

Δεν εκλέγονται
ΓΚΙΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου (43+13+2+2) 60
ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αλεξάνδρου (36+5+4+5) 50
ΒΑΔΙΒΟΥΛΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του Νικολάου (42+1+1+4)48
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Ευαγγέλου (29+12+2+2) 45
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Αποστόλου (28+5+2+2)37

Σύνδεση μελών

Go to top